Witaj w Serwisie Łatwa Gotówka Tuesday, October 26 2021 @ 07:18 pm CEST

W poszukiwaniu wymarzonej nieruchomości – krok po kroku.

  • Autor:
  • Odsłon 532
Geeklog

Sytuacja gospodarcza w trakcie i po pandemii nie spowodowała, że nieruchomości gwałtownie zaczęły tanieć, ale również nie przyczyniła się to zniwelowania zainteresowania zakupem własnego mieszkania. W tym artykule dowiesz się jak wygląda proces składania wniosku uzyskania kredytu hipotecznego. Powiemy również jak szukać wymarzonej nieruchomości.

Na czym polega uruchomienie kredytu hipotecznego.

Kredyty hipoteczne to nic innego jak sposób na sfinansowanie takich inwestycji jak zakup mieszkania lub domu na rynku wtórnym i pierwotnym (używany/nowy). Zakup działki pod budowę własnego domu lub sama budowa i koszty związane z realizacją planu budowy. Jest to również kredyt silnie ukierunkowany przez co nie możesz środków przeinaczyć na inne działania, ponieważ wszelkie rachunki zostaną w późniejszym etapie przekazane do rozliczenia przez bank.

To na czym na starcie powinno nam zależeć to ustalenie, ile potrzebujemy i ile jesteśmy w stanie pożyczyć. Dzięki temu założeniu będziemy mogli budować swój projekt, plan działania. Kiedy uda się nam stworzyć zarys kosztów związanych z nasza inwestycją łatwiej będzie wyeliminować koszty dodatkowe które na pewno z wielu stron będą chciały zaistnieć. Kontrola podczas wnioskowania i analizowania ofert deklarowanych przez banki jest kluczem do udanego i korzystnego końca. W tym celu można skorzystać z kalkulatora kredytów hipotecznych dostępnego powszechnie i bezpłatnie.

Twój wkład w budowę lub zakup mieszkania.

Następnym elementem istotnym w procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny jest ustalenie na jaki wkład własny stać nas już w pierwszym etapie. Zakup lub budowa to wspólny cel, na który jednoczymy środki z bankie. Dlatego ważne jest by stosunkowo wcześnie zbierać na ten cel fundusze. Obecne warunki rekomendacji deklarują kwotę minimum 10%. Jest to oczywiście niski wkład własny przy którym jesteś zobowiązany uiścić ubezpieczenie. Jeżeli natomiast nie chcesz wykupować dodatkowego ubezpieczenia twój wkład minimalny powinien wynieś 20% wartości nieruchomości lub kosztów budowy. Od kilku lat kredyt hipoteczny bez wkładu własnego jest praktycznie nieprzyznawany. Obecnie banki by zabezpieczyć się przed stratami w wyniku koronawirus podniosły poziom wkładu do minimalnego 20%.

Wybór kredytu hipotecznego to również wybór banku i oprocentowania. Tu niejednokrotnie powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Motto jakie przyświeca każdemu kredytobiorcy to wybór jak najtańszego kredytu z niskim oprocentowaniem. Łączne koszty uzyskania kredytu to tylko między innymi oprocentowanie, dlatego warto szukać takiej opcji, która przeszłyście pokaże ci jakie składowe sumują się na koszt. Podanie tylko procentowo wartości jakie poniesiesz jest nie do końca wyznacznikiem twojej decyzji. Według ustawy Kodeksu Cywilnego decyzja Rady Polityki Pieniężnej wartość maksymalna oprocentowania nie może być wyższa niż 7,2 %.