Nie da się ukryć, że życie bardzo często kładzie nam pod nogami olbrzymie kłody. Bardzo często są one związane z tym, że napotykamy na wiele znaczących wydatków i niestety nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich z nich. Jeśli mamy, na przykład, mieszkanie do wyremontowania, samochód do spłacenia i jeszcze wycieczkę dzieci za granicę, za którą musimy zapłacić, gromadzi nam się bardzo dużo wydatków i nie zawsze, niestety, jesteśmy w stanie im sprostać w pełni, tak jak byśmy tego oczekiwali. Na szczęście żyjemy w czasach nieustannie rozwijającego się rynku bankowości i możemy być pewni, że niemal każdy istniejący i działający w Polsce bank wyjdzie naprzeciw nie tylko naszym wymaganiom i oczekiwaniom, ale również możliwościom. Kredyty gotówkowe można obecnie wziąć praktycznie na każdy cel, jaki tylko sobie wymarzymy. Możemy zaciągnąć go na zakup nowego samochodu lub gruntowną naprawę poprzedniego, na remont mieszkania, wycieczkę za granicę z naszymi pociechami, opłacenie leczenia czy rehabilitacji czy na takie trywialne sprawy, jak chociażby zakup telewizora, bo poprzedni nam się zepsuł. Niezależnie jednak od celu naszego kredytu, należy pamiętać o kilku istotnych wymaganiach, jakie banki stawiają przed potencjalnymi kredytobiorcami.

Przede wszystkim istotna jest nasza zdolność kredytowa. Mowa tu o stałym źródle dochodu, które powinno być poparte zaświadczeniem od pracodawcy. Niestety, oznacza to, że osoby zarabiające na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie, czyli na tak zwanej śmieciówce, nie mogą sobie pozwolić na tradycyjny kredyt gotówkowy. Jest tutaj jednak pewna alternatywa, a więc kredyt bez zaświadczenia o zarobkach, ale należy w takiej sytuacji wiedzieć, że mowa o dużo mniejszej sumie, jaką bank będzie nam w stanie na takich warunkach przyznać.

Kolejną istotną kwestią jest nasza historia kredytowa, czyli przeszłość, w której spłacaliśmy pewne zobowiązania finansowe. Powinna być ona w miarę możliwości jak najbardziej nieskazitelna - bank najchętniej zaufa osobie, która w przeszłości nie miała problemów ze spłatą sprzętu AGD czy pożyczek i nie miała do czynienia z komornikiem. Dlatego należy pamiętać o rzetelności i sumienności związanej z uiszczaniem należności.

Komentarze (0)