Witaj w Serwisie Łatwa Gotówka Tuesday, October 26 2021 @ 09:10 pm CEST

Rozwiązania kredytowe

  • Autor:
  • Odsłon 959
Geeklog

Kredyty samochodowe zrobiły się bardzo popularne już od wielu lat w naszym kraju, dlatego obok kredytu gotówkowego i hipotecznego to najczęściej wybierany produkt finansowy, który może zaoferować niejedna instytucja bankowa swoim klientom, przy pośrednictwie pomoże Wam na pewno strona www.17bankow.com. Przede wszystkim możemy zdecydować się zarówno na auto używane jak i nowe. Coraz to więcej instytucji finansowych, banków odzyskuje zaufanie swoich klientów, dlatego też warto, aby decydować się na takie rozwiązanie jak kredyt samochodowy. Kredyt samochodowy najczęściej jest produktem udzielanym przez duże banki, które niejednokrotnie mogą współpracować z dilerem samochodowym, który to daje nam gwarancję tego, że zakupiony samochód będzie sprawny i niewymagający specjalnej naprawy podczas użytkowania.

Różne opcje

Jeśli okaże się, że nowy właściciel ma potrzebę wydać niekoniecznie na nowe, bądź używane auto może też przeznaczyć środki otrzymane z kredytu na zakup na przykład innego pojazdu, który kwalifikuje się w ramy definicji pojazdu, na który można przeznaczyć odpowiednie środki finansowe. Do takich pojazdów należy na pewno motocykl, skuter czy motorówka. Dodatkowa sprawa dotyczy tego, że płacimy określoną ilość rat przez dany okres czasu. W przypadku, gdy dojdzie do końca spłaty auto, które udało się spłacić staje się już nasze na własność. Nie ma konieczności przedstawiania bankowi dalszych działań związanych z samochodem. Można więc go później sprzedać czy wynająć.

Koszty

Kredyt samochodowy to pożyczka stosunkowo niedroga, gdzie oprocentowanie należy do jednych z najrańszych na rynku, a takie produkty jak kredyt gotówkowy bywa dużo droższy i dłuższy do spłaty. Wysokie oprocentowanie dotyczy również debetu w koncie osobistym czy długu na karcie kredytowej, które to są często bardzo trudne do spłaty. Konkurencyjny do takiego kredytu samochodowego będzie kredyt hipoteczny, który stanowi nieco tańsze w spłacie rozwiązanie i rozłożone na dłuższy okres do spłaty jest dużo lepiej przyswajalny. Jednakże tutaj trzeba wiedzieć o okresie nieco krótszym do spłaty kredytu samochodowego. Można to bowiem zrobić już do kilku czy dziesięciu lat. Kredyt balonowy pozwala też na to, aby płacić cały czas dość niskie raty, a ostatnia rata to bardzo wysoka rata, która sięga czterdziestu procent wartości samochodu. Gdy w jakimś okresie czasu dojdzie do sytuacji, że będziemy mieć dużo więcej gotówki można taki kredyt samochodowy nadpłacić dzięki czemu skracany jest od razu czas spłaty takiego kredytu samochodowego. W przypadku aut używanych długość spłaty takiego zobowiązania znacznie się może skrócić do pięciu lat. Jednakże w tym wypadku oprocentowanie takiego kredytu sięgać może dużo więcej. To co dobre w kredycie samochodowym jest elastyczność takiego rozwiązania, a szczególnie opcja renegocjacji warunków kredytu. Jeśli kredyt wezmą dwie, albo trzy osoby bądź też znajdzie się żyrant potwierdzający wypłacalność kredytobiorcy jest dużo łatwiej spłacić takie zobowiązanie finansowe grupie osób, które wcześniej nie brały zbyt wielu pożyczek bankowych. Wyraźnym minusem kredytu samochodowego może być to, że to bank staje się głównym właścicielem pojazdu, dlatego też w dowodzie będzie wpisany jako właściciel, a gdy dojdzie do naprawy trzeba od razu konsultować wszelkie decyzje dotyczące napraw z bankiem i ewentualnych kosztów z tym związanym. Osoby starające się o kredyt hipoteczny mogą mieć problemy z zabraniem tej pożyczki, gdyż kredyt samochodowy zwiększa zadłużenie każdego kredytobiorcy, przez co trudniej jest otrzymać jakiekolwiek inne zobowiązanie. Trzeba więc mieć na uwadze tego typu kwestie jeśli pragniemy podjąć ważną decyzję dotyczącą zakupu wymarzonego samochodu.