Witaj w Serwisie Łatwa Gotówka Monday, September 20 2021 @ 03:43 am CEST

Czy przyszłość oszczędzania leży w aplikacjach mobilnych?

  • Autor:
  • Odsłon 770
Geeklog

Banki postawiły w ostatnich latach na podążanie za trendami technologicznymi i rozwijają zdecydowanie kategorię obsługi klienta przez dedykowane aplikacje mobilne. Ruch konsumentów ściąga się już nie tylko przez standardowe witryny, ale również urządzenia mobilne. Jakimi funkcjami wyróżniają się aplikacje mobilne banków i czy zakładanie lokaty w ten sposób zapewnia wyższy zysk?

Podstawowe i bardziej zaawansowane funkcje aplikacji bankowych

Klasyczne rozwiązania stosowane w aplikacjach mobilnych banków to sprawdzanie historii rachunku osobistego i założonych depozytów oszczędnościowych. Instytucje finansowe rozszerzają właściwości oprogramowania o dokonywanie szybkich płatności, czy nawet o zamawianie dodatkowych usług. Można założyć, że smartfon w niedalekiej przyszłości stanie się nie tylko centrum oszczędnościowym, ale również rozliczeniowym. Do pobierania i korzystania z aplikacji banków zachęca się przez zwiększenie oprocentowania lokat bankowych. To opłacalna strategia, ponieważ oprocentowanie promocyjnych depozytów w 2019 roku wynosi w okolicach 4%. To już szansa wygrania z inflacją, z podatkiem od zysków kapitałowych i na wypracowanie realnych zysków. Innowacyjne aplikacje mobilne banków detalicznych analizują strukturę wydatków dokonywanych przez klienta, co pozwala na lepszą organizację finansów i na wypracowanie porządnych oszczędności. W niektórych narzędziach wystarczy zlecić wykonywanie stałego przelewu po wypłacie na lokatę lub oddzielny rachunek, co sprawdza się u osób, które nie chcą zarządzać cały czas pieniędzmi. Według raportów z 2018 roku bankowość mobilna przyciąga ponad 11 mln klientów.

Szybki czas reakcji i perspektywy bezpieczeństwa aplikacji

Aplikacja mobilna pozwala również błyskawicznie przenosić środki pomiędzy różne okazje inwestycyjne. Powiązanie rachunku z kontem w domu maklerskim to jedno z lepszych rozwiązań. Przyszłość oszczędzania, a także analizowania struktury wydatków gospodarstw domowych leży w nowych technologiach, szczególnie aplikacjach mobilnych, niezwykle prostych w użytkowaniu i wyraźnie promowanych korzystniejszym oprocentowaniem. Użytkownik aplikacji mobilnych musi zwrócić uwagę na wysokie standardy bezpieczeństwa instalowania nowych programów na telefonie i na solidne blokady urządzenia. Oszczędzanie z aplikacjami banków jest na pewno wygodniejsze, wyżej oprocentowanie, a jednocześnie umożliwia śledzenie własnych trendów finansowych. Opracowania dotyczące bankowości detalicznej wskazują wyraźnie na pobudzenie trendu do rozwoju aplikacji oszczędnościowych.