Witaj w Serwisie Łatwa Gotówka Friday, January 21 2022 @ 07:06 pm CET

Dodatkowe warunki przy lokatach bankowych

  • Autor:
  • Odsłon 2,207
Geeklog

Klienci banków mogący pochwalić się sporą kwotą oszczędności mają spory problem. Dostępne powszechnie lokaty oferują oprocentowanie na mało zadowalającym poziomie.

Dodatkowe konto dla atrakcyjnej lokaty

Od pewnego czasu media informują nas o obowiązującej deflacji. Tylko dzięki temu średnie oprocentowanie wynosi 3 % a nie jak było to jeszcze kilka miesięcy temu 2,6 %. Banki przygotowały nawet zdecydowanie atrakcyjniejsze oferty. Oprocentowanie w przypadku krótkoterminowych lokat może sięgać nawet 4 do 5 %. Często okazuje się jednak, że klient musi spełnić dodatkowe warunki by móc w ogóle ubiegać się o tego typu lokatę. Najczęściej banki wymagają założenia dodatkowego konta osobistego, na http://www.finansowerady.pl/ uzyskasz pomoc w wyborze najkorzystniejszej oferty a także znajdziesz odpowiedź na wiele pytań.

Jaka lokata w chwili obecnej?

Obowiązująca deflacja prowadzi jednak do tego, że na ewentualną podwyżkę stóp procentowych przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jeśliby wczytać się w doniesienia prasowe z drugiego kwartału ubiegłego roku, to ewentualne podwyżki stóp procentowych mają być zauważalne na początku 2015. Czy tak będzie? Przekonamy się o tym w niedalekiej perspektywie czasowej. Dlatego w chwili obecnej najlepiej jest zdecydować się na lokaty krótkoterminowe, miesięczne czy maksymalnie trzymiesięczne. Po upływie tego okresu istnieje całkiem spora szansa na to by szybko zareagować na potencjalne podwyżki stóp procentowych. Pieniądze z zamkniętej lokaty będzie można zainwestować.

Prognozy oprocentowania lokat bankowych

W chwili obecnej oprocentowanie dla depozytów długoterminowych jest nieco niższe niż przy depozytach krótkoterminowych. Maksymalne oprocentowanie wynosi 3,55 % dla lokaty 24-miesięcznej. Na wysoko oprocentowane krótkoterminowe lokaty niestety trzeba uważać. Często okazuje się, że w zamian za wysokie oprocentowanie wynoszące 5 % Klient będzie musiał założyć konto osobiste. O tego typu ofertach możemy mówić, że są to oferty z gwiazdką. Klienci, którzy nie chcą zakładać nowego konta ani spełniać dodatkowych warunków mogą liczyć wyłącznie na oprocentowanie nie przekraczające 4 %. Biorąc pod uwagę sytuację z grudnia 2014 możemy śmiało powiedzieć, że bankom nie zależy na długoterminowych lokatach. Prognozy z ubiegłego roku 2014 wydają się więc być przesadzone. Najlepszym tego dowodem są grudniowe obniżki oprocentowania lokat. Zresztą już w tej chwili eksperci finansowi twierdzą, oprocentowanie może spaść nawet o 0,25 punkty procentowe. Jak widać więc inwestowanie w długoterminowe depozyty nie ma większego sensu. Zdecydowaniem lepszym wyborem będą depozyty krótkoterminowe. Oprocentowane są lepiej, oczywiście o ile uda nam się znaleźć lokaty bez haczyków czyli dodatkowych warunków wymaganych do spełnienia przez bank.