Witaj w Serwisie Łatwa Gotówka Friday, August 06 2021 @ 02:01 am CEST

Kredyt 200 000 na 120 miesięcy.

  • Autor:
  • Odsłon 1,178
Geeklog

Wzięcie kredytu na kwotę dwustu tysięcy złotych nie jest takie łatwe. Trzeba mieć odpowiednią zdolność kredytową. Zwykle taki kredyt bierze się na wiele miesięcy i bank chce mieć pewność, że będziemy w stanie ten kredyt spłacić na czas. Decydując się na tak duże zobowiązanie nasza decyzja powinna być w stu procentach przemyślana. Powinniśmy być pewni, że kredyt będzie dla nas opłacalny, a jego spłata nie będzie dla nas aż tak bardzo trudna. Ofert kredytów na wysoką kwotę jest wiele. W każdym banku znajdziemy taką ofertę, ale będą się one od siebie różniły. Może być jednakowa kwota kredytu, może być on rozłożony na tyle samo rat, a w każdym banku jego koszta będą zupełnie inne. Sprawdźmy to na ofercie kredytu w dwóch różnych bankach.

Oferta Deutsche Banku.

db Kredyt Gotówkowy jaki oferuje nam Deutsche Bank daje nam gwarancję w miarę szybkiej decyzji kredytowej. Decydując się na kredyt na kwotę dwustu tysięcy złotych na okres stu dwudziestu miesięcy bank oferuje nam oprocentowanie w wysokości 6,49%. Do kosztów kredytu należy doliczyć jeszcze prowizję, która w tym konkretnym przypadku jest równa 3,5%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 7,54%. Na podstawie powyższych danych rata miesięczna kredytu wyniesie 2257,54 złote. Obliczając całkowity koszt kredytu będzie on sumą 270904,8 tysięcy złotych co oznacza, że za kredyt zapłacimy 70904,8 złotych. Suma jest dosyć duża i stanowi prawie jedną trzecią kredytu jaki wzięliśmy. Jak wiadomo nic nie ma za darmo i ta zasada sprawdza się również w przypadku kredytów gotówkowych.

Biorąc ten sam kredyt w T- Usługi Bankowe bank zweryfikuje naszą historię kredytową. W momencie, kiedy będzie ona nienaganna sprawdzi nasza zdolność kredytową i zdecyduje, czy przyznać nam kredyt. Pożyczając dwieście tysięcy złotych na okres stu dwudziestu tysięcy złotych bank zaproponuje nam oprocentowanie w wysokości 8,99%. Jeżeli chodzi o prowizję od udzielonego Kredytu będzie ona taka sama. RRSO kredytu wynosi 11,84%. Na tej podstawie rata miesięczna będzie równa 2513,13 złotych. Jak widać będzie ona o około dwieście pięćdziesiąt złotych wyższa niż w wyżej prezentowanej ofercie. Jest to bardzo duża suma, bo przez cały okres kredytowania będzie to kwota ponad trzydziestu tysięcy złotych. Wystarczyło porównać ze sobą jedynie dwa kredyty, aby od razu zauważyć jak ważne jest ich analizowanie zanim wybierzemy ten dla siebie. Warunki kredytów są różne i dopiero, kiedy dokładnie sprawdzimy wszystkie czynniki wpływające na koszt kredytu można sprawdzić, który będzie dla nas najtańszy. Zawsze sprawdzajmy kilka ofert i nie wybierajmy pierwszej lepszej z brzegu.