Witaj w Serwisie Łatwa Gotówka Wednesday, January 20 2021 @ 04:47 pm CET

Nowy samochód, remont mieszkania, rower dla syna. Pożyczaj na co chcesz

  • Autor:
  • Odsłon 1,563
Geeklog

Technologia jak i cały świat w niesamowicie szybkim tempie idą do przodu. Co chwilę słyszymy o nowych rozwiązaniach które są lepsze od poprzednich itp. Mentalność każdego z nas ciągnie do tego by mieć to co nowe, lepsze, wydajniejsze. Każdy z nas jest trochę jak sroki którym świecą się oczy na widok błyskotek. Z tą jednak różnicą że dla każdego z nas błyskotką jest coś innego. Dla jednych jest to nowy model Forda, a dla innych minimalistyczne meble do salonu. Ilu ludzi tyle potrzeb, a jedno co je łączy w całość to wydatek związany z realizacją planów czy marzeń. Wielu z nas decyduje się na odkładanie pieniędzy które ma nas przybliżyć do osiągnięcia celu. Jest to jednak pracochłonne i co najważniejsze trwa dłużej niżeli zakup od ręki. To bardzo dobry sposób, ale jedynie dla wytrwałych w swoich postanowieniach. Łatwiejszym sposobem jest pożyczenie pieniędzy na nasz cel i późniejsza spłata pożyczonej kwoty w ratach. Choć jak się przyjrzeć wychodzi na to samo co odkładanie tylko w odwrotnej kolejności wzbogaconej o zobowiązanie. Najlepsze w sieci kredyty gotówkowe znajdziesz na tej stronie.

Plusy i minusy pożyczania

Na każdym kroku dostajemy dawkę ofert i informacji od wielu różnych instytucji które chcą chętnie nam pożyczyć pieniądze na procent. W pożyczaniu w zasadzie niema nic złego, ale jak wszystko ma to swoje plusy i minusy. Zaczynając od plusów nie sposób nie wymienić najważniejszego. Od ręki możemy wydać pożyczone pieniądze na zamierzony cel. W przypadku oszczędzania musimy czekać i nie mamy tego komfortu. Jednak pożyczone pieniądze trzeba oddać wzbogacone o dodatkowy procent. To jeden z minusów. Pożyczamy kwotę X by oddać wzbogaconą o Y. W rezultacie mamy do spłaty XY. Choć banki nie oferują zbyt wysokich oprocentowani to jednak zawsze jest to parę dodatkowych złotówek do comiesięcznej raty. No właśnie raty. Pożyczając musimy liczyć się ze zobowiązaniem spłaty w terminie rat. Za spóźnienie czekają na nas kolejne koszty. Co jeśli dopadnie nas niezapowiedziany wydatek lub stracimy pracę? Mamy nie lada problem bo ratę zapłacić trzeba. Brak jej wpłaty to dodatkowe koszty jakimi są odsetki plus koszty związane z ponagleniami, a w przypadku dłuższego czasu braku spłaty wysokie kary pieniężne i wizyta firmy windykacyjnej. Nic przyjemnego. Dlatego ważne jest by dobrze zastanowić się zanim pożyczymy pieniądze, czy po prostu nas na to stać? Trzeba również być świadomym tych licznych konsekwencji w razie braku spłaty. Górującym plusem jaki posiada kredyt jest fakt że gotówkę mamy od ręki. W przypadku oszczędzania musimy na nią czekać, a i dodatkowo trzeba się liczyć z tym że gdy wypadnie niezapowiedziany wydatek na pewno sięgniemy po te pieniądze i nasz plan oszczędzania legnie w gruzach. Więc cały proces trzeba zacząć od nowa i dłużej czekać na wymarzoną kwotę.

Czym skorupka za młodu nasiąknie

Nie jest tajemnicą że wielu podstawowych czynności związanych z finansami uczymy się już jako małe dzieci. W wieku ok4-5 lat bawimy się w sklep udając że płacimy za towary. Dzieci bacznie obserwują zachowania rodziców przyjmując z czasem ich nawyki. Jeśli dziecko już jako mały brzdąc widzi że wszystko może mieć trudniej będzie mu zmierzyć się z rzeczywistością w dorosłym życiu w którym nie wszystko dostaje od ręki. Wraz z postępem jakim idziemy coraz więcej rodziców zwraca bacznie uwagę na to czego uczy swoje dzieci. I jest to szalenie dobre i ważne jeśli wiemy jakie zachowania są granicami normy. Zmierzając do celu warto powiedzieć o tym że jeśli już od najmłodszych lat nauczymy swoją pociechę wartości pieniądza i pomożemy jej w oszczędzaniu, to w dorosłym życiu nasz dorosły syn czy córka nie będą mieć większego problemu z zaoszczędzeniem odpowiedniej kwoty która umożliwi im realizację swoich planów i marzeń, a czekanie na osiągnięcie celu stanie się normalnym aspektem oszczędzania.