Witaj w Serwisie Łatwa Gotówka Wednesday, January 20 2021 @ 04:45 pm CET

Dobra inwestycja w przyszłość – lokaty bankowe

  • Autor:
  • Odsłon 1,896
Geeklog

Właściwe ulokowanie swoich pieniędzy pozwala na ich pomnożenie w celu wykorzystania w przyszłości. Nie każdy chce jednak bardzo ryzykować inwestując swoje środki. W takim wypadku bardzo dobrym, rozwiązaniem będzie założenie lokaty bankowej na dobrych warunkach. Lokata jest oferowana praktycznie w każdym banku, więc z jej dostępnością nie powinno być problemu. Trzeba jednak wiedzieć, czym się sugerować przy wyborze. Aby wiedzieć jak wybierać produkty finansowe, poczytaj posty na tym blogu: http://www.przy-kasie.pl/

Lokata bankowa to nie tylko jeden z najpopularniejszych produktów bankowych, ale również jeden z najbezpieczniejszych sposobów inwestowania. Oprócz bezpieczeństwa samej inwestycji jako takiej, dodatkowym zabezpieczeniem jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Lokata musi być jednak dobrze wybrana, aby osiągane zyski były możliwie największe. Na to składa się wiele różnych aspektów, a do najważniejszych można zaliczyć niewątpliwie wysokość oprocentowania, która na wysokość zysków z lokaty przekłada się bezpośrednio. Znaczenie mają też jednak inne cechy lokat, takie, jak rodzaj oprocentowania, czy też częstotliwość kapitalizacji odsetek. Jeśli chodzi o rodzaje oprocentowania, to możliwości są dwie, a konkretnie lokata z oprocentowaniem stałym oraz lokata z oprocentowaniem zmiennym. Wybierając pierwszą opcje, wybieramy większe bezpieczeństwo, ponieważ oprocentowanie będzie takie samo niezależnie od zmian stóp procentowych. Z kolei zmienne oprocentowanie to nieco większe ryzyko związane z obniżka stóp procentowych. Częstotliwość kapitalizacji odsetek, polega ona doliczaniu wypracowanych odsetek do kapitału, więc każde kolejne odsetki będą coraz większe, gdyż coraz większa będzie podstawa do ich naliczenia. Najkorzystniejsza opcją jest więc jak największa częstotliwość kapitalizacji odsetek.

Nie tylko wysokość zysków ma znaczenie przy wyborze lokaty. Trzeba jeszcze się zdecydować na lokatę krótko lub też długoterminową. Jednocześnie trzeba wiedzieć, że wpłacając na lokatę środki, nie będziemy mogli ich wybrać przed upływem terminu lokaty. Dlatego też w przypadku, kiedy wiemy, że w stosunkowo krótkim czasie będą nam one potrzebne, najlepszym rozwiązaniem będzie jedna z lokat krótkoterminowych. Z kolei dysponując wolnymi środkami przez dłuższy czas, możemy zdecydować się na lokatę długoterminową., która często ma nieco korzystniejsze warunki, a także pieniądze po prostu na niej dłużej pracują. Koniecznie trzeba tez zapoznać się z tym, jaki jest wymagany minimalny wkład, aby otworzyć lokatę. Czasem jest to kilka tysięcy złotych, ale w wielu lokatach jest to tylko kilkaset złotych, co nie powinno stanowić problemu.